Winiety Węgry 2024

Kup e-winietę online

Autopay jest zaufanym sprzedawcą węgierskich winiet. Kupisz tu także winiety innych krajów.

Kup winietę do Węgier

Winiety na Węgrzech – jak to działa?

Na Węgrzech system elektronicznych winiet został wprowadzony w 2008 roku. Zastąpił on tradycyjny system winiet papierowych, wprowadzając elektroniczną formę opłat za korzystanie z autostrad i niektórych dróg szybkiego ruchu.

System Autopay umożliwia kierowcom zakup winiet elektronicznych – nie trzeba ich drukować. Wystarczy pobrać plik .pdf i pokazać go na ekranie telefonu podczas ewentualnej kontroli. Kontrola opłat drogowych odbywa się poprzez monitoring rejestracji pojazdów.

Mapa płatnych dróg na Węgrzech

Obecnie na Węgrzech istnieje ponad 1300 km płatnych dróg – są to najczęściej autostrady i drogi ekspresowe. Na poniższej mapie oznaczyliśmy kolorem niebieskim odcinki objęte opłatą, a kolorem pomarańczowym zwolnione z opłat.

Aktualne ceny winiet na Węgry są zawsze widoczne w systemie Autopay oraz w aplikacji mobilnej Autopay.

Drogi w Węgier z e-winietami

legenda mapy dróg na Węgrzech z e-winietami

logo Autopay App zum Kauf von Vignetten

Kup winietę cyfrową do Węgier z Autopay

 

Przejdź do sklepu

Rodzaje winiet na Węgrzech

System Autopay umożliwia zakup 1-dniowej, 10-dniowej lub 30-dniowej winiety elektronicznej, która pozwoli na poruszanie się po płatnych drogach na Węgrzech. Aktualne ceny winiet są dostępne na stronie: market.autopay.pl.

Jak kupić winietę elektroniczną do Węgier za pomocą Autopay?

Winiety lub bilety odcinkowe na Węgry z Autopay możesz kupić online na stronie, ale wygodniej i taniej zakupisz je wprost z aplikacji Autopay.

 • Kup winietę z Autopay, krok 1

  Krok 1

  Zaloguj się do aplikacji mobilnej Autopay.

 • Kup winietę z Autopay, krok 2

  Krok 2

  Wybierz Węgry jako kraj, do którego chcesz kupić winietę.

 • Kup winietę z Autopay, krok 3

  Krok 3

  Wybierz czas trwania winiety (10 lub 30 dni).

 • Kup winietę z Autopay, krok 4

  Krok 4

  Wybierz datę początkową winiety.

 • Kup winietę z Autopay, krok 5

  Krok 5

  Sprawdź dane i potwierdź płatność.

 • Kup winietę z Autopay, krok 6

  Krok 6

  Winietę otrzymasz na podany adres e-mail oraz zobaczysz ją w aplikacji Autopay.

 • Kup winietę z Autopay, krok 7

  Krok 7

  Możesz kupić e-winietę również przez naszą stronę. Przejdź tutaj i dokonaj zakupu.

Nie masz jeszcze aplikacji Autopay?

W aplikacji Autopay winiety elektroniczne do Czech, Słowacji, Słowenii, Szwajcarii lub Węgier, kupisz szybciej i taniej. Pobierz aplikację i podróżuj wygodnie! Winiety oraz bilety odcinkowe do Austrii już w aplikacji!

Pobierz aplikację

Zeskanuj kod QR swoim telefonem

Google Play
App Store
Google Play App Store
Aplikacja Autopay do zakupu winiet

Kup winietę elektroniczną na Węgry w naszym sklepie online

Korzystając z Marketu Autopay, możesz kupić winietę do Austrii, Czech, Szwajcarii, Słowacji, Słowenii i Węgier oraz zapłacić automatycznie za przejazd austriackimi autostradami.

Przejdź do sklepu

Pytania i odpowiedzi (FAQ)

Ceny winiet elektronicznych do Węgier różnią się w zależności od typu pojazdu oraz czasu ich ważności. Ceny ulegają zmianom rok do roku, dlatego, jeśli chcesz poznać aktualne ceny winiet na Węgry – odwiedź aplikację Autopay lub nasz serwis.

Tak. Dzięki temu, że proces zakupu winiety elektronicznej z wykorzystaniem rozwiązań Autopay przebiega błyskawicznie, możesz kupić winietę nawet w dniu podróży. Otrzymasz ją w ciągu maksymalnie kilkunastu minut od potwierdzenia płatności. Pamiętaj, żeby nie wjeżdżać na płatne odcinki, dopóki nie otrzymasz winiety na maila lub nie zobaczysz jej na swoim koncie w aplikacji Autopay (Pobierz z AppStore, Pobierz z Google Play).

To zależy od tego, gdzie kupisz winietę. Jeśli skorzystasz z serwisu Autopay, wówczas winieta elektroniczna trafi na podany przez Ciebie adres e-mail. Jeżeli wybierzesz aplikację Autopay, wtedy winieta będzie widoczna również na Twoim koncie w aplikacji (Pobierz z AppStore, Pobierz z Google Play).

Winietę elektroniczną może kupić każdy, kto skorzysta z serwisu Market Autopay lub posiada konto w aplikacji mobilnej Autopay. Wystarczy wybrać kraj, podać dane pojazdu i datę, od której ma obowiązywać winieta, a na końcu potwierdzić płatność elektroniczną.

Korzystając z Marketu lub aplikacji Autopay (Pobierz z AppStore, Pobierz z Google Play), możesz kupić winietę elektroniczną do Węgier i kilku krajów europejskich, w tym: