Winiety Słowacja 2024

Kup e-winietę online 24/7

Autopay jest zaufanym sprzedawcą słowackich winiet. Kupisz tu także winiety innych krajów. Realizacja w kilka minut przez całą dobę.


Kup winietę do Słowacji

Słowacka winieta – jak to działa?

Winieta elektroniczna to dokument cyfrowy, który potwierdza, że kierujący pojazdem wniósł wymaganą opłatę za poruszanie się po płatnych drogach w Słowacji. Gdy samochód przekroczy punkt kontrolny, kamery sprawdzą czy do numeru rejestracyjnego jest przypisana ważna winieta.

Winiety elektroniczne obowiązują w Słowacji już od kilku lat. Dzięki nim kierowcy nie muszą się zatrzymywać na granicy oraz kupować specjalnych naklejek. Plik PDF z winietą cyfrową należy zapisać na telefonie i pokazać podczas ewentualnej kontroli – nie trzeba go drukować.

Drogi płatne i autostrady na Słowacji – mapa

Systemem poboru opłat są objęte autostrady oraz wybrane drogi ekspresowe. Cena winiety zależy od jej okresu ważności. Korzystając z Autopay, możesz kupić winietę na 10 i 30 dni. Jeśli planujesz podróż do lub przez Słowację – sprawdź drogi objęte opłatami i wykup potrzebną winietę.

Drogi w Słowacji z e-winietami

legenda mapy dróg w Słowacji z e-winietami

logo Aplikacja Autopay do zakupu winiet

Kup winietę cyfrową na Słowację z Autopay

 

Przejdź do sklepu

Rodzaje winiet na Słowacji

System Autopay umożliwia zakup 10-dniowej lub 30-dniowej winiety elektronicznej, która pozwoli na poruszanie się po płatnych drogach na Słowacji. Aktualne ceny winiet na Słowacji są widoczne stronie: market.autopay.pl.

Jak kupić elektroniczną winietę na Słowację za pomocą Autopay?

 • Kup winietę z Autopay, krok 1

  Krok 1

  Zaloguj się do aplikacji mobilnej Autopay.

 • Kup winietę z Autopay, krok 2

  Krok 2

  Wybierz kraj, do którego chcesz kupić winietę.

 • Kup winietę z Autopay, krok 3

  Krok 3

  Wybierz czas trwania winiety (10 lub 30 dni).

 • Kup winietę z Autopay, krok 4

  Krok 4

  Wybierz datę początkową winiety.

 • Kup winietę z Autopay, krok 5

  Krok 5

  Sprawdź dane i potwierdź płatność.

 • Kup winietę z Autopay, krok 6

  Krok 6

  Winietę otrzymasz na podany adres e-mail oraz zobaczysz ją w aplikacji Autopay.

 • Kup winietę z Autopay, krok 7

  Krok 7

  Możesz kupić e-winietę również przez naszą stronę. Przejdź tutaj i dokonaj zakupu.

Nie masz jeszcze aplikacji Autopay?

W aplikacji Autopay winiety elektroniczne do Czech, Słowacji, Słowenii, Szwajcarii lub Węgier, kupisz szybciej i taniej. Pobierz aplikację i podróżuj wygodnie! Winiety oraz bilety odcinkowe do Austrii już w aplikacji!

Pobierz aplikację

Zeskanuj kod QR swoim telefonem

Google Play
App Store
Google Play App Store
Aplikacja Autopay - do zakupu winiet

Kup winietę elektroniczną na Słowację w naszym sklepie online

W sklepie Autopay możesz kupić e‑winiety do Austrii, Czech, Szwajcarii, Słowacji, Słowenii i Węgier oraz zapłacić za przejazd austriackimi autostradami.

Przejdź do sklepu

Pytania i odpowiedzi (FAQ)

Koszty winiet na Słowacji zależą od ich rodzaju i czasu ważności. Słowacja oferuje winiety elektroniczne, które są dostępne w kilku wariantach czasowych. Aktualne ceny winiet są zawsze widoczne w aplikacji Autopay oraz w serwisie Market Autopay.

Słowacja, podobnie jak kilka innych krajów europejskich wprowadziła elektroniczny system poboru opłat za poruszanie się po autostradach i drogach ekspresowych. Dzięki temu możesz kupić winietę na Słowację online, korzystając z aplikacji Autopay lub serwisu Market Autopay. Zakup online umożliwia szybką i łatwą rejestrację winiety, bez konieczności zatrzymywania się w punktach sprzedaży fizycznych.

Na Słowacji winieta nie jest wymagana na wszystkich drogach, lecz obowiązuje na większości autostrad i dróg ekspresowych. Jest to standardowe rozwiązanie stosowane w wielu krajach europejskich, gdzie opłaty drogowe są pobierane za korzystanie z głównych tras szybkiego ruchu. Drogi, na których obowiązuje winieta, są zazwyczaj odpowiednio oznakowane. Warto zwrócić uwagę na znaki drogowe wskazujące na obowiązek posiadania winiety. Mapę płatnych dróg znajdziesz wyżej.

W przypadku jazdy po słowackich autostradach i drogach ekspresowych bez ważnej winiety, kierowcy narażają się na ryzyko nałożenia mandatu. Wysokość kary za brak winiety na Słowacji może być znaczna i zależy od różnych czynników, w tym od czasu opóźnienia w zakupie winiety. Mandaty za brak winiety są egzekwowane zarówno wobec mieszkańców Słowacji, jak i kierowców zagranicznych. Ważne jest, aby pamiętać, że odpowiedzialność za posiadanie ważnej winiety spoczywa na kierowcy. Korzystając z Autopay, możesz kupić winietę elektroniczną tuż przed planowaną podróżą.

Korzystając z aplikacji oraz Marketu Autopay, możesz kupić winietę elektroniczną do Słowacji i kilku krajów europejskich, w tym: