Winiety Czechy 2024

Kup e-winietę online 24/7

Autopay jest zaufanym sprzedawcą czeskich winiet. Kupisz tu także winiety innych krajów. Realizacja w kilka minut przez całą dobę.

Kup winietę do Czech

Czeska winieta – jak to działa?

Winieta elektroniczna, inaczej e-winieta, to cyfrowy dokument, który potwierdza, że kierowca wniósł wymagane opłaty drogowe, czyli czy kupił potrzebną winietę do Czech. Plik PDF należy zapisać na telefonie i okazać go podczas ewentualnej kontroli – nie trzeba go drukować. Gdy samochód przekroczy punkt kontrolny, kamery sprawdzą czy do numeru rejestracyjnego jest przypisana ważna winieta. Czechy korzystają z winiet elektronicznych od 1 stycznia 2021 r.

Płatne drogi w Czechach

W Czechach istnieje system winiet, który reguluje korzystanie z dróg. Płatne są głównie autostrady i niektóre odcinki dróg ekspresowych. Koszt winiety zależy od długości jej ważności, czyli od tego czy kupujesz ją na 10 czy 30 dni. Zaplanuj swoją trasę i sprawdź na poniższej mapie, na których odcinkach obowiązują opłaty.

Drogi w Czechach z e-winietami

legenda mapy dróg w Czechach z e-winietami

logo Aplikacja Autopay do zakupu winiet

Kup winietę do Czech online z Autopay.

 

Przejdź do sklepu

Rodzaje winiet w Czechach

System Autopay umożliwia zakup 10-dniowej lub 30-dniowej winiety elektronicznej, która pozwoli na poruszanie się po płatnych drogach w Czechach. Aktualne ceny winiet do Czech są widoczne stronie: market.autopay.pl.

Jak kupić winietę elektroniczną do Czech za pomocą Autopay?

 • Kup winietę z Autopay, krok 1

  Krok 1

  Zaloguj się do aplikacji mobilnej Autopay.

 • Kup winietę z Autopay, krok 2

  Krok 2

  Wybierz kraj, do którego chcesz kupić winietę.

 • Kup winietę z Autopay, krok 3

  Krok 3

  Wybierz czas trwania winiety (10 lub 30 dni).

 • Kup winietę z Autopay, krok 4

  Krok 4

  Wybierz datę początkową winiety.

 • Kup winietę z Autopay, krok 5

  Krok 5

  Sprawdź dane i potwierdź płatność.

 • Kup winietę z Autopay, krok 6

  Krok 6

  Winietę otrzymasz na podany adres e-mail oraz zobaczysz ją w aplikacji Autopay.

 • Kup winietę z Autopay, krok 7

  Krok 7

  Możesz kupić e-winietę również przez naszą stronę. Przejdź tutaj i dokonaj zakupu.

Logo Autopay - aplikacja do zakupu winiety

Nie masz jeszcze aplikacji Autopay?

W aplikacji Autopay winiety elektroniczne do Czech, Słowacji, Słowenii, Szwajcarii lub Węgier, kupisz szybciej i taniej. Pobierz aplikację i podróżuj wygodnie! Winiety oraz bilety odcinkowe do Austrii już w aplikacji!

Pobierz aplikację

Zeskanuj kod QR swoim telefonem

Google Play
App Store
Google Play App Store
Aplikacja Autopay - zakup winiet tańszy o 3 zł

Kup winietę elektroniczną do Czech w naszym sklepie online.

Korzystając z Marketu Autopay, możesz kupić winietę do Czech i kilku innych europejskich krajów oraz wnieść opłaty odcinkowe obowiązujące np. Polsce i Austrii. Co ważne – możesz opłacić kilka winiet za jednym razem i w wygodny sposób zaplanować nadchodzące podróże.

Przejdź do sklepu

Pytania i odpowiedzi (FAQ)

Ceny winiet do Austrii różnią się w zależności od liczby dni, przez które jest ważna winieta. Aktualne ceny winiet są zawsze widoczne w aplikacji Autopay oraz w naszym serwisie.

Tak, możesz kupić winietę w dniu wyjazdu. Otrzymasz ją na maila w ciągu kilku minut od zakupu. Jeśli tak się nie stanie – sprawdź folder SPAM. W wyjątkowych przypadkach zakup winiety może potrwać dłużej niż zwykle. Jeśli nie otrzymasz winiety w ciągu godziny od zakupu – skontaktuj się z nami.

Po zakupie otrzymasz winietę w formie pliku .pdf wprost na Twoją skrzynkę mailową, dlatego uzupełniając dane upewnij się, że podany przez Ciebie adres jest prawidłowy. Dodatkowo winieta będzie widoczna również po zalogowaniu na konto w aplikacji Autopay (o ile winieta została przez Ciebie kupiona właśnie za pomocą aplikacji).

Winietę elektroniczną może kupić każdy, kto skorzysta z serwisu Market Autopay lub aplikacji mobilnej Autopay, poda wszystkie niezbędne dane dotyczące pojazdu i planowanej podróży, po czym potwierdzi płatność elektroniczną.

Korzystając z Marketu oraz aplikacji Autopay, możesz kupić winietę elektroniczną do Czech i kilku krajów europejskich, w tym: