Potrzebujesz winiety do Austrii, Czech, Słowacji, Słowenii lub Węgier? Możesz ją kupić w Autopay

Pobierz aplikację lub kup w markecie Autopay i przekonaj się, że zakup e‑winiety może być szybki, wygodny i bezpieczny.

Pobierz aplikację

Zeskanuj kod QR swoim telefonem

Google Play
App Store
Google Play App Store

Austriackie winiety i bilety odcinkowe już dostępne w Autopay

Kupuj winiety i bilety na płatne odcinki dróg w Austrii bez dodatkowych opłat i aktywne od razu po zakupie

 

Przejdź do marketu Autopay

Winiety są elektroniczne – nie musisz ich drukować i naklejać na szybę samochodu. W przypadku kontroli – wystarczy, że pokażesz plik PDF na ekranie telefonu. E‑winiety do Czech i innych krajów możesz kupować przez cały rok.

Jak kupić e‑winietę przez Autopay?

 • Autopay zakup winiet krok 1 - logowanie

  Krok 1

  Zaloguj się do aplikacji Autopay. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się w aplikacji.

 • Zakup e-winiet krok 2 - wybór kraju: Austria, Czechy, Słowenia, Słowacja

  Krok 2

  W sekcji 'E‑winiety' kliknij na flagę państwa, do którego jedziesz.

 • Zakup e-winiety krok 3 - rodzaj winiety

  Krok 3

  Wybierz rodzaj winiety – w zależności od kraju – na 7, 10 lub 30 dni.

 • Krok 4 zakup e-winiety - data i płatność

  Krok 4

  Wskaż datę początkową i potwierdź płatność. Upewnij się, że dane są prawidłowe. Po zapłaceniu nie możesz zwrócić i edytować winiety.

 • Krok 5 - aktywacja zakupionej e-winiety

  Krok 5

  Po zaksięgowaniu płatności e‑winieta pojawi się na Twoim koncie Autopay i w skrzynce mailowej – w ciągu około 15 minut. Zamówienia są realizowane w godzinach 06:00-23:00.

 • Potwierdzenie zakupu winiety elektronicznej przez Autopay

  Krok 6

  W przypadku kontroli – pokaż plik PDF z e‑winietą na ekranie swojego telefonu.

 • Zakup e-winiet przez stronę internetową Autopay

  Strona internetowa

  Możesz kupić e‑winietę również przez naszą stronę. Przejdź tutaj i dokonaj zakupu.

Nie masz jeszcze aplikacji Autopay?

Za pomocą aplikacji możesz kupić e‑winiety do Czech, Słowacji, Słowenii i na Węgry oraz zapłacić automatycznie za: przejazd polskimi autostradami objętymi systemem videotolling (AmberOne A1, A4 Katowice‑Kraków), parkowanie, mycie pojazdu, a nawet tankowanie w Niemczech. Czytaj więcej

Za pomocą aplikacji możesz kupić e‑winiety do Czech, Słowacji, Słowenii i na Węgry oraz zapłacić automatycznie za: przejazd polskimi autostradami objętymi systemem videotolling (AmberOne A1, A4 Katowice‑Kraków), parkowanie, mycie pojazdu, a nawet tankowanie w Niemczech.

Videotolling to automatyczny pobór opłat odbywający się po odczytaniu numeru rejestracyjnego pojazdu przez kamery umieszczone na bramkach.

e‑TOLL to automatyczny pobór opłat odbywający się po odczytaniu lokalizacji telefonu z aktywną usługą Autopay wyłącznie w strefach objętych płatnością (od 1 lipca 2023 r. przejazdy autostradami objętymi systemem e‑TOLL są darmowe). Czytaj mniej

Pobierz aplikację na swój telefon i opłacaj automatycznie przejazdy niemal wszystkimi płatnymi odcinkami dróg w Polsce oraz autostradami w Czechach, Słowacji, Słowenii i na Węgrzech.

Pobierz aplikację
Google Play
App Store
Google Play App Store

Kup e‑winietę przez stronę

E‑winietę możesz również kupić na naszej stronie. Wystarczy, że wypełnisz formularz zakupu. Polecamy jednak korzystanie z aplikacji, ponieważ dzięki temu zyskujesz 3 zł zniżki. Dodatkowo możesz z łatwością pobrać plik .pdf z e‑winietą bezpośrednio z aplikacji.

Przejdź do zakupu

E‑winiety w Autopay – najczęstsze pytania o usługę

Aktualne ceny znajdziesz w aplikacji Autopay i na naszej stronie, podczas zakupu.

Dostępne opcje:

 • Austria – 1‑dniowa lub 10‑dniowa
 • Czechy – 10‑dniowa lub 30‑dniowa
 • Słowacja – 10‑dniowa lub 30‑dniowa
 • Słowenia – 7‑dniowa lub 30‑dniowa
 • Węgry – 10‑dniowa lub 30‑dniowa

Tak, ale pamiętaj, żeby nie wjeżdżać na płatne drogi przed jej otrzymaniem. Gdy zostanie wygenerowana – zobaczysz ją w aplikacji Autopay (jeśli kupowałeś ją właśnie przez aplikację). Wyślemy ją również na Twoją skrzynkę mailową.

Ważne: Opłacenie zamówienia nie jest równoznaczne z aktywowaniem winiety. Winietę wysyłamy mailem w około 15 minut. Nie wjeżdżaj na drogi płatne przed jej otrzymaniem.

Po opłaceniu i wygenerowaniu e‑winiety wyślemy ją na Twój adres e‑mail. E‑winieta będzie widoczna również na Twoim koncie w aplikacji Autopay (jeśli w ten sposób ją kupiłeś).
Żeby ją otworzyć:

 • zaloguj się na swoje konto w aplikacji Autopay
 • na dole głównego ekranu zobaczysz informację o wygenerowanej winiecie
 • kliknij 'Pobierz e‑winietę' a PDF zostanie zapisany na Twoim telefonie
 • pokaż plik PDF podczas kontroli

Obecnie usługa jest dostępna dla użytkowników indywidualnych, którzy korzystają z karty płatniczej jako formy płatności w Autopay (w aplikacji), a ich samochody mają polskie tablice rejestracyjne.

Więcej informacji o aplikacji Autopay znajdziesz na autopay.pl/aplikacja

Tak, możesz kupić winietę do Austrii. Otrzymasz ją na maila w ciągu kilku minut od zakupu. Jeśli tak się nie stanie – sprawdź folder SPAM. W wyjątkowych przypadkach zakup winiety może potrwać dłużej niż zwykle. Jeśli nie otrzymasz winiety w ciągu godziny od zakupu – skontaktuj się z nami. Zakupu możesz dokonać w naszym markecie autopay lub w aplikkacji (Pobierz z AppStore, Pobierz z Google Play).

E‑winieta jest elektronicznym odpowiednikiem tradycyjnej winiety, czyli potwierdzeniem wniesienia opłaty za korzystanie z płatnych odcinków dróg za granicą (np. w Austrii, Czechach, Słowacji, Słowenii i na Węgrzech). E‑winiety nie trzeba drukować – wystarczy pobrać plik na telefon i pokazać go na ekranie podczas ewentualnej kontroli.

Nie. Możesz kupić e‑winietę również za pośrednictwem serwisu internetowego autopay.pl Wystarczy, że wypełnisz formularz zakupu. Jednak, kupując za pośrednictwem aplikacji – zyskujesz. Każdy użytkownik aplikacji ma zniżkę 3 zł. Dodatkowo możesz łatwo pobrać plik z e‑winietą bezpośrednio na swój telefon.

Pobierz aplikację

Zeskanuj kod QR aparatem telefonu, żeby pobrać aplikację Autopay i płacić automatycznie za przejazdy autostradami, winiety i wiele więcej.

Dostępna na urządzenia z systemem iOS i Android.

Pobierz aplikację
Google Play
App Store
Google Play App Store