Winiety Słowenia 2024

Kup e-winietę online

Autopay jest zaufanym sprzedawcą słoweńskich winiet. Kupisz tu także winiety innych krajów. Kup winietę do Słowenii

Winiety Słowenia – najważniejsze informacje

Winieta elektroniczna w Słowenii została wprowadzona 1 grudnia 2021 r. Kierowcy przyjęli tę zmianę bardzo dobrze, ponieważ dzięki niej podróże na południe Europy stały się jeszcze wygodniejsze.

Autopay umożliwia zakup winiety elektronicznej w zaledwie kilka minut – w dowolnym czasie i miejscu. Po zakupie winietę otrzymujesz na maila. Wystarczy, że zapiszesz ją na swoim telefonie i pokażesz podczas ewentualnej kontroli.

Mapa płatnych dróg w Słowenii

W Słowenii systemem poboru opłat są objęte głównie autostrady i niektóre drogi ekspresowe. Winiety elektroniczne są przeznaczone dla pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 tony, w tym samochody osobowe, motocykle i kampery (szczegółowy opis kategorii znajdziesz w sekcji FAQ na dole strony).

Na poniższej mapie zobaczysz wszystkie drogi w Słowenii, na których obowiązują opłaty. Sprawdź swoją trasę i kup online potrzebną winietę.

Drogi w Słowenii z e-winietami

legenda mapy dróg w Słowenii z e-winietami

Logo Autopay - aolikacji do zakupu winiet

Kup winietę cyfrową do Słowenii z Autopay

 

Przejdź do sklepu

Rodzaje winiet w Słowenii

System Autopay umożliwia zakup 7-dniowej lub 30-dniowej winiety elektronicznej, która pozwoli na poruszanie się po płatnych drogach w Słowenii. Aktualne ceny winiet w Słowenii są widoczne stronie: market.autopay.pl.

Jak kupić winietę elektroniczną do Słowenii za pomocą Autopay?

Winiety lub bilety odcinkowe do Austrii z Autopay możesz kupić online na stronie, ale wygodniej zakupisz je wprost z aplikacji Autopay.

 • Kup winietę z Autopay, krok 1

  Krok 1

  Zaloguj się do aplikacji mobilnej Autopay.

 • Kup winietę z Autopay, krok 2

  Krok 2

  Wybierz Słowenię jako kraj, do którego chcesz kupić winietę.

 • Kup winietę z Autopay, krok 3

  Krok 3

  Wybierz czas trwania winiety (7 lub 30 dni).

 • Kup winietę z Autopay, krok 4

  Krok 4

  Wybierz datę początkową winiety.

 • Kup winietę z Autopay, krok 5

  Krok 5

  Sprawdź dane i potwierdź płatność.

 • Kup winietę z Autopay, krok 6

  Krok 6

  Winietę otrzymasz na podany adres e-mail oraz zobaczysz ją w aplikacji Autopay.

 • Kup winietę z Autopay, krok 7

  Krok 7

  Możesz kupić e-winietę również przez naszą stronę. Przejdź tutaj i dokonaj zakupu.

Logo aplikacji Autopay - zakup winiet

Nie masz jeszcze aplikacji Autopay?

W aplikacji Autopay winiety elektroniczne do Czech, Słowacji, Słowenii, Szwajcarii lub Węgier, kupisz szybciej i taniej. Pobierz aplikację i podróżuj wygodnie! Winiety oraz bilety odcinkowe do Austrii już w aplikacji!

Pobierz aplikację

Zeskanuj kod QR swoim telefonem

Google Play
App Store
Google Play App Store

Kup winietę elektroniczną do Słowenii w naszym sklepie online

Korzystając z Marketu Autopay, możesz kupić winietę do Austrii, Czech, Szwajcarii, Słowacji, Słowenii i Węgier oraz zapłacić za przejazd austriackimi autostradami.

Przejdź do sklepu

Pytania i odpowiedzi (FAQ)

Ceny winiet elektronicznych do Słowenii różnią się w zależności od typu pojazdu oraz czasu ich ważności. Dodatkowo, ceny zmieniają się co rok. Dlatego w poszukiwaniu aktualnych informacji o cenach winiet do Słowenii – odpowiedź aplikację Autopay lub nasz Market Autopay.

Tak, winietę elektroniczną możesz kupić nawet w dniu wyjazdu. Proces generowania winiety przebiega bardzo szybko i zazwyczaj w ciągu maksymalnie kilkunastu minut winieta trafia na adres e-mail podany podczas zakupu. Jeśli jej nie zobaczysz – sprawdź folder SPAM. W wyjątkowych sytuacjach zakup winiety może potrwać dłużej niż zwykle. Jeśli nie otrzymasz winiety w ciągu godziny od zakupu – skontaktuj się z nami.

Plik .pdf z winietą elektroniczną zostanie wysłany na podany przez Ciebie adres e-mail, dlatego upewnij się, że podajesz poprawny i aktualnie używany adres e-mail. Jeżeli do zakupu wykorzystałeś aplikację Autopay – winieta będzie widoczna również na Twoim koncie w aplikacji (wystarczy, że się zalogujesz).

Winiety Słowenia przeznaczone są dla pojazdów o DMC do 3,5 tony i zostały podzielone na trzy kategorie:

 • 2A, których wysokość nad przednią osią jest maksymalnie do 1,30 m od poziomu jezdni, z przyczepą lub bez (zestaw do 3,5 t) oraz kampery i przyczepy kempingowe;
 • 2B, których wysokość nad przednią osią jest powyżej 1,30 m od poziomu jezdni (np.: Fiat Ducato, Renault Master, Iveco Daily);
 • motocykle.

Dla przyczep nie ma obowiązku zakupu dodatkowej winiety.

Winietę elektroniczną może kupić każdy, kto skorzysta z serwisu Market Autopay lub posiada konto w aplikacji mobilnej Autopay (Pobierz z AppStore, Pobierz z Google Play). Wystarczy wybrać kraj, podać dane pojazdu i datę, od której ma obowiązywać winieta, a na końcu potwierdzić płatność elektroniczną.

Korzystając z Marketu lub aplikacji Autopay (Pobierz z AppStore, Pobierz z Google Play), możesz kupić winietę elektroniczną do Słowenii i kilku krajów europejskich, w tym: