Winiety Austria 2024

Kup e-winietę online 24/7 bez dodatkowych opłat

Autopay jest autoryzowanym sprzedawcą austriackich winiet i biletów odcinkowych. Kupisz tu także winiety innych krajów. Realizacja natychmiastowa przez całą dobę.

Kup winietę do Austrii

Jak działa elektroniczna winieta w Austrii?

E-winieta, inaczej winieta elektroniczna, to dokument w formacie PDF potwierdzający opłacenie winiety do Austrii. Nie trzeba go drukować, wystarczy mieć plik zapisany w pamięci telefonu. Gdy będziesz przejeżdżać przez punkt kontrolny, kamery odczytają Twój numer rejestracyjny i w ten sposób dojdzie do potwierdzenia, że masz ważną winietę do Austrii (e-winieta jest przypisana do numeru rejestracyjnego).

Drogi w Austrii, na których obowiązują opłaty

W Austrii obowiązują dwa rodzaje opłat drogowych, które się ze sobą nie pokrywają: winiety oraz opłaty odcinkowe. To znaczy, że przed podróżą należy sprawdzić trasę i kupić winietę lub bilet autostradowy, albo jedno i drugie. Na poniższej mapie zobaczysz wszystkie płatne odcinki.

Mapa płatnych dróg w Austrii, gdzie obowiązuje winieta i bilety odcinkowe

Legenda do mapy płatnych dróg w Austrii

Kup winietę cyfrową do Austrii z Autopay

 

Przejdź do sklepu

Rodzaje winiet w Austrii

System Autopay umożliwia zakup 10-dniowej winiety elektronicznej. Aktualne ceny winiet do Austrii są widoczne na stronie: http://market.autopay.pl. Dzięki Autopay (oficjalnemu partnerowi ASFiNAG) płacisz tylko oficjalną cenę winiety i żadnych dodatkowych opłat.

Jak kupić e-winietę do Austrii za pomocą Autopay?

 • Autopay jak kupić e-winietę Krok 1

  Krok 1

  Wejdź na Market Autopay i wybierz rodzaj pojazdu, którym podróżujesz.

 • Autopay jak kupić e-winietę Krok 2

  Krok 2

  Wybierz wariant winiety cyfrowej (wg okresu ważności).

 • Autopay jak kupić e-winietę Krok 3

  Krok 3

  Wybierz wariant e-winiety (liczbę dni przez jaką ma obowiązywać).

 • Autopay jak kupić e-winietę Krok 4

  Krok 4

  Wybierz z listy kraj, w którym zarejestrowany jest Twój pojazd.

 • Autopay jak kupić e-winietę Krok 5

  Krok 5

  Dwukrotnie wpisz numer rejestracyjny pojazdu.

 • Autopay jak kupić e-winietę Krok 6

  Krok 6

  Podaj dwukrotnie adres e-mail, na który chcesz otrzymać e-winietę.

 • Autopay jak kupić e-winietę Krok 7

  Krok 7

  Wybierz metodę płatności.

 • Autopay jak kupić e-winietę Krok 8

  Krok 8

  Sprawdź dane i potwierdź płatność

 • Autopay jak kupić e-winietę Krok 9

  Krok 9

  Winietę otrzymasz natychmiast na podany adres e-mail.

Autopay jest autoryzowanym sprzedawcą winiet do Austrii

Nie masz jeszcze aplikacji Autopay?

Za pomocą aplikacji możesz również kupić e‑winiety do różnych krajów europejskich oraz zapłacić automatycznie za przejazd polskimi autostradami objętymi systemem videotolling (AmberOne A1, A4 Katowice‑Kraków). Pobierz aplikację i miej wszystkie swoje płatności zawsze pod ręką.

Pobierz aplikację

Zeskanuj kod QR swoim telefonem

Google Play
App Store
Google Play App Store
Aplikacja Autopay, w której kupisz winietę

Kup e-winietę do Austrii w naszym sklepie online

Korzystając z Marketu Autopay, możesz kupić winietę do Austrii i kilku innych europejskich krajów oraz wnieść opłaty odcinkowe obowiązujące np. w Austrii i Polsce. Co ważne – możesz opłacić kilka winiet za jednym razem i w wygodny sposób zaplanować nadchodzące podróże.

Przejdź do sklepu

Pytania i odpowiedzi (FAQ)

Ceny winiet do Austrii różnią się w zależności od rodzaju pojazdu oraz liczby dni, przez które jest ważna winieta. Aktualne ceny winiet są zawsze widoczne w aplikacji Autopay oraz w naszym serwisie.

Tak, możesz kupić winietę w dniu wyjazdu. Otrzymasz ją na maila w ciągu kilku minut od zakupu. Jeśli tak się nie stanie – sprawdź folder SPAM. W wyjątkowych przypadkach zakup winiety może potrwać dłużej niż zwykle. Jeśli nie otrzymasz winiety w ciągu godziny od zakupu – skontaktuj się z nami.

Po zakupie otrzymasz winietę w formie pliku .pdf wprost na Twoją skrzynkę mailową, dlatego uzupełniając dane upewnij się, że podany przez Ciebie adres jest prawidłowy.

Winietę elektroniczną możne kupić każdy, kto skorzysta z serwisu Market Autopay, poda wszystkie niezbędne dane dotyczące pojazdu i planowanej podróży, po czym potwierdzi płatność elektroniczną.

Korzystając z Marketu oraz aplikacji Autopay, możesz kupić winietę elektroniczną do Czech i kilku krajów europejskich, w tym: